Kubík v letadle
sipka open
sipka close
 • 03.09.2017 - Ukončení letní sezóny

  Děkujeme všem našim malým i velkým navštěvníkům za přízeň a podporu v letošní letní sezóně 2017 a Těšíme se na na Vás opět v zimě na brzkou shledanou ;-) .
  Váš tým Skiparku Frymburk

  Pro informace o spuštění zimního provozu v Parku Frymburk sledujte náše webové stránky nebo facebookový profil Park Frymburk

  Rozloučení s létem

Výsledky soutěže "Kubíkovy sportovní hry" za rok 2017

25.9.2017

celkem bodů = (kopaná + košíková + skok do dálky)

Kubíkovy sportovní hry - Léto 2017

Dnes zatím žádné výsledky.

Kubík the Bear Activity Park in Frymburk

Invitation by Kubík the Bear

It was my dream to have my own park in which both children and adults would have good time. And the dream came true. Let me, Kubík the Bear, welcome you in my homeplace and show you all that I prepared for you. Yet, it wasn't only me building the Park, I had help of my friends who, just as me, not only love the nature of Šumava mountains but also want others to enjoy their time here. You can see for yourselves. I'm not going to tell you about everything you can see and experience at our place, I'm going to keep some of it as a secret for you, but I will reveal a little bit now.

A lot of different animals await you in the nature trail, you can't miss Jarda the Snail at the entrance and the braver ones of you can try out tricycles, which will take you down the slope of Václav the Wolf. No need to climb the hill yourself, a lift will take you. For those of you who want to learn something new, there's a SNAG Golf learning program. But now I am telling more than I wanted, I better go and have something yummy. You, too, can get something nice and tasty at the the Three Annies Ranch, where you'll find plenty of goodies.

kubik stezka img1
 • budik

  YOU CAN NOW VISIT OUR PARK ALSO ON WEEKENDS, HOLIDAYS AND SCHOOL HOLIDAYS UNTIL OCTOBER 30, 2016.

  More information...